Dövme fiyatları yaptırmak istediğiniz dövmenin modeline, ölçüsüne ve tarzına göre değişir.
Dövme Fiyatı araştırırken ”açılış fiyatı” diye bir şey duymuşsunuzdur. Açılış fiyatı sizin için açılan ve sizden sonra kullanılmayan ve çöpe atılan tek kullanımlık malzemenin fiyatıdır.
Bu tek kullanımlık malzeme siz nokta dövmesi de yaptırmak isteseniz açılıp çöpe gideceği için sizden onun ücreti talep edilir.
Açılış ücreti stüdyolarda ortalama 100 tl ile 250 tl arasında değişiyor. Yani bu demek oluyor ki 90 tl ye dövme olamaz. Varsa iyi araştırmanız gerekir.
Tattooherada açılış fiyatımız 150 tl dir. Biz küçük ebattaki dövmeleri açılış fiyatından yapabiliyoruz, amacımız sadece sizi kazanmaktır.
Fakat açılış fiyatına yapılabilecek dövmeler kısıtlıdır. İstediğiniz dövmenin modeline , tarzına ve ölçülerine bakarak açılış fiyatı üzerine fiyat ekleriz.
Fiyatları bu şekilde belirliyoruz..
Örnek vermek gerekirse 5 cm ölçüsünde bir el yazısını açılış fiyatı ile yapabiliyoruz, Fakat ölçü 10 cm olduğunda fiyatta 250 tl ye çıkıyor. Yani katlana katlana gitmiyor, makul rakamlarda artıyor.
Burada fiyatı değiştiren şeyler elbette yazının ölçüsü yanında fontudur. Yazının hazırlandığı fontlar o kadar değişken olabilir ki fiyatı da arttırır.
Dövme fiyatları, dövme modellerinde de bu şekilde fiyat değiştirir. Fiyatı verirken modelin tarzına bakarak fiyat veririz. Yani tribal bir dövme ile realistik bir çalışma arasında ciddi bir sanat farkı vardır, ve fiyatları birbirinden çok farklıdır. Mesela bir aslan dövmesini tribal yaptırmak istediğinizde 500 tl ye güzel bir aslanınız olur fakat gerçek gibi duracak realistik bir çalışma 1500 tl gibi fiyatlandırılır. Aradaki farkın sebebi malzeme farkı, sanatçının tecrübe ve yeteneği ile değişiyor. Elbette tribal bir aslanı 10 cm bile yapabilirsiniz fakat realistik bir aslan dövmesi en az 20 cm olmalıdır. Çünkü bütün ayrıntıları için yeterli alana ihtiyaç vardır.Bunun gibi dövme fiyatları değişiklikler gösterir.