Dövme fiyatları yaptırmak istediğiniz dövmenin modeline, ölçüsüne ve tarzına göre değişir.

Dövme fiyatı arartırken ”açılış fiyatı” diye birşey duymuşsunuzdur. Açılış fiyatı sizin için açılan ve sizden sonra kullanılmayan ve çöpe atılan tek kullanımlık malzemenin fiyatıdır.
Bu tek kullanımlık malzeme siz nokta dövmesi de yaptırmak isteseniz açılıp çöpe gideceği için sizden onun ücreti talep edilir.

Açılış ücreti stüdyolarda ortalama 100 tl ile 250 tl arasında değişiyor. Yani bu demek oluyor ki 90 tl ye dövme olamaz. Varsa iyi araştırmanız gerekir. Tattoo Hera da açılış fiyatımız 100 tl’dir. Biz küçük ebattaki dövmeleri açılış fiyatından yapabiliyoruz, amacımız sadece sizi kazanmaktır.

Fakat açılış fiyatına yapılabilecek dövmeler kısıtlıdır. İstediğiniz dövmenin modeline , tarzına ve ölçülerine bakarak açılış fiyatı üzerine fiyat ekleriz. Fiyatları bu şekilde belirliyoruz..

Örnek vermek gerekirse 5 cm ölçüsünde bir el yazısını açılış fiyatı ile yapabiliyoruz, fakat ölçü 10 cm olduğunda fiyatta 150 tl ye çıkıyor. Yani katlana katlana gitmiyor, makul rakamlarda artıyor.Burada fiyatı değiştiren şeyler elbette yazının ölçüsü yanında fontudur. Yazının hazırlandığı fontlar o kadar değişken olabilir ki fiyatı da arttırır. Yani yaptırmak istediğiniz dövmenin işçiliğine göre fiyat belirlenir.

Dövme fiyatları, dövme modellerinde bu şekilde fiyat değiştirir. Fiyatı verirken modelin tarzına bakarak fiyat veririz. Yani tribal bir dövme ile realistik bir çalışma arasında
ciddi bir sanat farkı vardır, ve fiyatları birbirinden çok farklıdır.

Mesela bir aslan dövmesini tribal yaptırmak istediğinizde 500 tl ye güzel bir aslanınız olur fakat gerçek gibi duracak realistik bir çalışma 1500 tl gibi fiyatlandırılır. Aradaki farkın sebebi malzeme farkı, sanatçının tecrübe ve yeteneği ile değişiyor. Elbette tribal bir aslanı 10 cm bile yapabilirsiniz fakat realistik bir aslan dövmesi en az 20 cm olmalıdır. Çünkü bütün ayrıntıları için yeterli alana ihtiyaç vardır.Bunun gibi dövme fiyatları değişiklikler gösterir.

En iyi dövmeciyi ayırırken hangi dalda en iyi olduğuna dikkat etmek gerekir. Her dövmeci her dövmeyi çok iyi yapabilir anlamına gelmiyor, çünkü dövmede tarzlar vardır ve bu tarzlarında uygulanış şekilleri birbirinden farklıdır ve farklı meziyetler gerektirir.

Mesela portre yapabilen usta bir dövme sanatçının bir yazıyı düzgün yazamadığına rastlayabilirsiniz. Bu durum dövme sanatçısının kendini hangi tarzda geliştirdiğine göre değişiyor. Hatta bazı sanatçılar sadece oldschool yapar bazıları sadece realistik yapar.Elbette sürekli aynı tarzda çalıştıkları için bu tarzı en iyi şekilde yaparlar.Fakat diğer tarzlarda dövmeler istediğinizde yapamak istemez sizi kendi tarzında dövmeye çekmeye çalışacaklardır.

En iyi dövme sanatçısı aslında sizin ne istediğinizi anlayabilen ve size istediğinizi verendir. Elbette siz tecrübeniz olmadığı için yanlış şeyler istiyor olabilirsiniz bu durumda iyi dövme sanatçısı sizi uyarır doğruyu anlatır, kabul etmek yada etmemek size kalmıştır. Çünkü iyi dövme sanatçısı zaten yanlış veya kötü iş yapmak istemez, öncelikle kendi sanatını düşünür ki böylece sizi düşünmüş olur. En iyi dövme sanatçısı size istediğinizi en doğru şekilde veren ve temzi çalışan kişidir.

Temiz çalışan derken hijyenden bahsettiğimiz gibi dövmenin temizliğindende bahsediyoruz. Bu dövmenin yara yapmaması, tertemiz gözükmesi, ayrıntıların görünüyor olması demektir.Ve uzun yıllar sonrada aynı kalitesi koruması gerekir.

İyi dövme sanatçısı bunun sadece kendi yeteneği ile olamayacağını bunda büyük etkinin malzeme kalitesi olduğunun farkındadır. Yeni çıkan malzeme ve ekipmanları takip eder çünkü dövme sanatıda aynı oranda gelişiyor.Malzeme ve ekipman konusunda titizdir ve paraya kıyar diyelim.

Malzeme kalitesi olmadan iyi dövme ayda dövmeci diye birşeyde bahsedemeyiz. Dediğimiz gibi iyi dövme sahibi olmak istiyorsak en iyi dövmeci ile çalışmalısınız, iyi dövmecide en iyi malzeme kalitesiyle çalışan ve kendini sürekli geliştiren kişidir.

Peki dövmecinin iyi olup olmadığını nereden anlarsınız? Bu konuda yapabileceğiniz en basit şey çalışmalarına bakmaktır ve bu çalışmalarında kendisine ait olduğuna emin olmanız gerekir.Dövme sanatçısı internet yoluyla zaten çalışmalarını bir yol ile paylaşır.

Bu çalışmaları incelediğinzide kişinin kendini hangi tarzda geliştirdiğini ve sanatının temizliğini net görebilirsiniz. Fakat çalışmaların kişiye ait olup olmadığını kontrol etmek için çalışırkenki resimlerinide inceleyiniz.

İyi bir sanatçıya meb. ustalık belgesini zaten vermiştir. bu onun uzun yıllardır bu işi yaptığının ve usta olduğunun kanıtıdır. Meb ustalık belgelerini ortalama 2010 senesinden beridir vermekte daha yeni uygulama olduğu için sertifika tarihi daha eski olamayacaktır.

Fakat Meb zaten uzun zamandır bu işi yapan dövmeciye bu belgeleri birde sınavlarla verdiği için emin olabilirisiniz.

Biz tattooherada ekip olarak çalışmaktayız ve her sanatçımızın ustalık belgeleri mevcuttur. Malzeme kalitesine son derece dikkat ederiz, tek kullanımlık malzeme kullanırız ve kendi yaptığımzı dövmelerden başka birşey yayınlamayız. Bunun için tattoohera ortam resimlerinide paylaşırız ki dövmeler yapılırkenki resimlerinide inceleyebilin isteriz.

Muğla Bodrum ‘da kalıcı dövme eğitimi konusunda, profesyonel dövme sanatçılarından özel dövme dersi mi almak istiyorsunuz?

Tattoo Hera’nın profesyonel dövme sanatçılarından, kalıcı dövme kursu sayesinde almış olduğunuz eğitimlerle siz de özel çalışmalar yapabilirsiniz. Özel dövme dersleri ve kalıcı dövme eğitimi, Tattoo Hera stüdyosunda gerçekleştirilmektedir.

Dövme eğitim ve kursları ile alakalı merak ettiğiniz tüm detaylar için bize ulaşabilirsiniz. Tattoo Hera dövme sanatçıları ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri:

Tattoo Hera / Cep:0546 263 71 14