Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj hakkında merak ettikleriniz.

Kalıcı makyaj (kaş, dudak, göz) yüz bölgesinde dövme gibi pigment renklendirme işlemidir. Pigmentleri renklendirmek aslen dövme işidir ve kalıcı makyajda temeli dövme olan bir işlemdir. Pigment renklendirerek yüz bölgesinde çeşitli işlemler yapabiliriz. Mesela gözümüze eyeliner dediğimiz çok çeşitli şekil ve renklerde sürme kalıcı şekilde yapılabilir yada dudaklarımızın pigmentlerini renklendirerek daha güzel hale getirebiliriz yada dudaklardaki şekil bozukluklarını düzeltebiliriz..Kaş bölgesinde de bozuk kaş şekillerini düzeltebilir, boşlukları doldurabilir ya da tamamen yepyeni bir kaş şekli bile yapabiliriz. Kalıcı makyaj kaş bölgesinde uygulandığında kalıcı kaş kontörü

göz çevresinde uygulandığında kalıcı eyeliner, dudakta uygulandığında kalıcı dudak kontörü şeklinde isimlendirilir ama temelde hepsi dövme işleminin çeşitleridir.

Elbette kalıcı makyaj yapabilmek için temel dövme bilgisi şarttır yani cilt altına iğne ile düzgünce girebilmek ve pigmenti en doğru şekilde renklendirebilmek için dövme tecrübesi gerekir. Piyasada bu işin kuaförlerde ve güzellik salonlarında serbestçe ve bilinçsizce yapılması sonucunda maalesef kötü örnekleri olsa da aslında kalıcı makyaj doğru uygulama ile estetik operasyon yerini bile tutabilecek son derece etkili ve eziyetsiz bir yöntemdir. Elbette dövme gibi makyaj bilgisi de şarttır.

Kişiye en uygun kaş şeklini bilmeden ve kalemle çizemeden dövmesini yapmak çok tehlikeli sonuçlar doğurur ve telafisi yoktur silinip çıkartılamaz. Kaş kontörü ile yüzünüzü doğru çerçeveye alabilir kalıcı eyeliner ile kirpiklerinizi daha belirgin hale getirerek gözlerinizi ortaya çıkarabilir.