Tattoo ve Dövme Uygulama

Tattoo ve Tattoo modelleri hakkında merak edilenler.

Tattoo iğne yada başka delici aletlerle cilt altına girerek pigment renklendirme sanatıdır. Günümüz teknolojisinde hayal ettiğiniz her şeyi cildinize resmedebiliyoruz. Tattoo’nun varoluşundan bugüne insanlığın gerek inandığı gerekse kendiyle özdeşleştirdiği sembolleri vücudunda taşımak için doğanın içinden yarattığı materyallerle tattoo uygulması’nın yıllarını bulmuştur. Kimi zaman araç bir gülün dikeni, yada bulunması zor bir çiçeğin özündeki renkler olmuştur.

İnsanın tattoo’ya olan aşkı eskiden ilkel olan yöntemlerin hızla gelişmesine, günümüzde inanılmaz seçenekli, sürekli gelişen ve değişen malzemede markaların oluşmasına sebep oldu. Malzeme kalitesi çok yükselse de tattoo tarz ve modelleri geçmişle benzerlik gösteriyor. Kültürel dövmeler, modern çağda hala vazgeçilmezdir.Bugün kullanılan ekipmanlar bobinli, rotary, hava kompresörlü makinelerle farklı seçenekler sunarken, çeşitli iğne seçenekleri de uygulama zamanını kısalttı, acıyı da minimuma indirdi. Çok çeşitli malzeme ve gelişim tattoo uygulamasını ne kadar ileri taşısa da, paralelinde profesyonellik ve sürekli takip edilmesi gereken bir sektör oluşturmuştur.

Gözün gördüğü aklın düşündüğü her şey cilde yansıtılsa da paralelinde hayal gücü ve resim bilgisi de gerekli hale gelmiştir. Bu durum her tattoo sanatçısının kendi tarzında gelişmesine ve tattoo sanatçılarının tarzlara ayrılmasına sebep olmuştur..

Temel olarak tattoo uygulaması adaptör, makine, iğne, boya ve sarf malzemelerden oluşur,basit gözüksede ciddi yatırımlar gerektirir.Tattoo deseni kopyalanmaktan çıkmış yerini tasarım ve hayal gücü almıştır. Tattoo dünya dilinde dövmeyi temsil ederken, bugün geldiği noktada sonuna sanat ünvanını bu değerler ile almıştır

Eksiksiz olarak olarak iyi bir tattoo sanatçısı sterilizasyon, ekipman ve uygulama dışında, resim bilgisi, insan anatomisi, ciltler, kas ve doku yapılar ile alakalı farklılıklar dahil bir çok konuya hakim olmalıdır.İyi olan sanatçıya ulaşmanın yolu, tattoo yaptırmak isteyen kişininde uygulama öncesi araştırma yapmasını ve konuya hakim olmasını gerektirir. Kişilerdeki bilgi eksikliği kötü dövmelerin sebebidir.